Proč pilníky právě od nás?

Jsme čeští výrobci!

Jsme přímo výrobci

   

Doprava jen za 60 Kč

Poštovné jen 60 Kč

 

Zákaznická podpora 14 hodin denně

Více důvodů zde

 

Rychlý kontakt:

Telefonní kontakt

770 185 370

E-mailový kontakt

info@crystales.cz

Kontaktní formulář

 

Akce a slevy e-mailem:

 


PORADNA » Jak na ztvrdlé paty?

Jak na ztvrdlé paty?

Ztvrdlé paty dokážou potrápit nejednoho z nás a především v letních měsících můžou vyústit v docela nepříjemné problémy. I když se jedná o přirozenou reakci našeho těla, velký podíl na výskytu ztvrdlé kůže na patách máme my a naše zvyky. V tomto článku se dozvíte, jak správně pečovat o vaše nohy tak, aby vaše paty byly zdravé, hladké a také samozřejmě krásně vypadaly.

 

Co způsobuje ztvrdlé paty?

Tvrdé paty k člověku patří stejně tak jako pocení, nebo kýchání - jde o přirozenou reakci těla a jakousi ochranu při větší námaze. Míra výskytu se u každého člověka liší a záleží především na jeho genetických předpokladech. Tato přirozená část ale tvoří jen malé procento výskytu ztvrdlých pat. Většinou tento problém dokážeme sami ovlivnit.

Špatný výběr bot má na svědomí asi nejvíce případů tvrdé kůže na patách. Vyvarujte se nošení nekvalitní obuvi, která nepřenáší váhu na celé chodidlo tak, jak by měla. U některých lidí může vyvolat ztvrdlé paty i například otevřená letní obuv. Mezi dalšími spouštěči je nadváha, věk, zvýšená fyzická námaha, časté stání na nohou a teplotní výkyvy. Tvrdé paty se často vyskytují i s některými zdravotními problémy typu cukrovka a lupénka, nebo při nedostatku vitamínů (omega3, zinek, železo).

Balíček na ztvrdlé paty

Péče o tvrdé paty

Nejlepší je o tvrdou kůži na patách pečovat při každodenní koupeli a udělat z toho svou rutinu (stejně tak jako například čištění zubů). Do koupele můžeme přidat speciální sůl pro změkčení kůže nebo nohy namočit do citronové vody.

Tímto docílíte toho, že tvrdá kůže na noze bude poddajnější a vy tak budete mít možnost lehčího a šetrnějšího obroušení zrohovatělé kůže. V tomto případě doporučujeme použít co nejšetrnější způsob aby nedošlo ke zbytečnému poranění. Zvlášť u diabetiků to může představovat problém. Je také třeba dávat pozor na nerovnoměrné broušení zrohovatělé kůže.

 

Odstraňovače ztvrdlé kůže na patách

Skleněná škrabka

Skleněné škrabky na paty zajišťují nejšetrnější způsob odstranění kůže. Dají se velmi lehce očistit a v případě potřeby je můžete také bez obav sterilizovat. Škrabka na paty značky Bohemia Crystal navíc nabízí rovnoměrnou brusnou plochu (díky jedinečné technologii leptání), která se stále sama obnovuje.

Jedna strana škrabky má hrubší povrch - pro lepší odstranění tvrdé kůže a druhá strana je jemnější - pro konečné zahlazení. Naše brusky na paty jsou vyráběny z kvalitního českého skla, které zajišťuje větší odolnost. Snižuje se tak riziko rozbití a případného poranění.

skleněné škrabky na paty

 

+ Nejšetrnější odstranění kůže (dvě různé hrubosti brusných ploch)

+ Nulová šance poranění (velmi vhodné pro diabetiky)

+ Hygienická - kousky kůže se dají lehce opláchnout, v případě potřeby lze sterilizovat vložením do vroucí vody

+ Při správném zacházení vydrží velice dlouho - brusné plochy Bohemia Crystal jsou prakticky nezničitelné

- Možnost rozbití při špatném zacházení (například při upadnutí na zem)

 

Pemza

Pemzy se dají koupit v široké škále hrubosti a mají příznivou cenu. Můžete si vybrat dražší pemzu z vulkanických kamenů, která kůži dodává i některé minerály. Jejich povrch je ale nerovnoměrný a kůži spíše třepí než brousí.

Při delším používání ztrácejí svou účinnost. Je téměř nemožné dostat z pemzy zbytky kůže a není tedy příliš hygienická. V koupelnovém mokrém prostředí můžou být rájem pro bakterie a plísně.

bruska na paty

 

+ Cena

+ Rozšířenost

+ Malé riziko poranění

- Nerovnoměrný povrch

- Třepí kůži

- Špatně se z ní odstraňují zbytky kůže

- Nehygienická

 

Odřezávače

Tento brousek na paty je pravděpodobně nejrychlejší. Je zde ale velké riziko bolestivého poranění, protože odřezávač k odstranění kůže využívá naostřené žiletky - není tedy vhodná pro diabetiky.

U některých typů se musejí žiletky měnit, což dokáže tuto rychlou metodu odstranění tvrdé kůže pořádně prodražit. Výhodu mají však odřezávače v tom, že stejně jako skleněná škrabka, kůži netřepí.

+ Rychlé

+ Netřepí kůži

- Velká šance poranění

- Nevhodné pro diabetiky

- Cena

 

Péče o nohy po odstranění ztvrdlé kůže

Na tuto část určitě nezapomínejte. Po tom, co odstraníte tvrdou kůži některou z výše uvedených metod, je třeba pokožce dopřát hydrataci. Jako skvělý hydratační krém se nám osvědčily přípravky s lanolinem. Ten totiž vytváří na kůži ochrannou bariéru a má navíc i regenerační účinky.

Takovým krémem je například krém na ztvrdlé paty od české firmy HERBAVERA. Tento krém také navíc obsahuje konopný olej, který je lysovaný za studena. V posledních letech se z léčebného konopí stává hit a jsou prokazatelně prokázany jeho léčebné účinky v ošetření hlubších ran a prasklin.

Krém na ztvrdlé paty

Krém na ztvrdlé patyakční poštovné: 39 Kč

výrobce: HERBAVERA, český výrobek 
krém 120 ml

cena: 59 Kč skladem

 

Jako dobrá varianta se nám osvědčil i kokosový olej. Je velmi levný a má výborné vlastnosti - zabíjí bakterie, dlouho hydratuje pokožku a krásně voní. Kdo je zastáncem domací lékarny, může si na nohy nanášet speciální "masku" s citronem, tvarohem, vaječnými žloutky a kokosovým olejem. Úspěch zaručen!

 

Jak vidíte, péče o nohy není žádná věda. Při troše snahy můžete mít zdravé paty i vy!

 

S pozdravem Jakub Říha