Proč pilníky právě od nás?

Jsme čeští výrobci!

Jsme přímo výrobci

   

Doprava jen za 60 Kč

Poštovné jen 60 Kč

 

Zákaznická podpora 14 hodin denně

Více důvodů zde

 

Rychlý kontakt:

Telefonní kontakt

770 185 370

E-mailový kontakt

info@crystales.cz

Kontaktní formulář

 

Akce a slevy e-mailem:

 


PORADNA » Jak na plíseň nehtů?

Jak na plíseň nehtů?

Plíseň na nehtů u nohou, neboli Onychomykóza dokáže pořádně pozlobit nejednoho vyznavače otevřených bot či sandálů. Jak se říká, nehty, stejně jako oči, jsou přímým ukazatelem zdraví člověka a jeho duševní pohody. Proto bychom určitě problém, jako je mykóza nehtů neměli přehlížet.

 

Mykóza nehtů - Jak ji poznáme?

Na první pohled se dá poznat, že nehet ztrácí svůj hezký a zdravý vzhled. Plíseň nehtů se vyznačuje například žloutnutím, zrohovatěním a oddělením nehtu od nehtového lůžka. Mykóza nehtu se může rychle přenést na ostatní nehty, proto je velice důležité, začít s léčbou co nejdříve.

Plíseň nehtů na nohou

Co způsobuje plíseň nehtů

Nejčastěji plíseň způsobuje několik druhů mikroskopických hub a kvasinek. Tyto houby milují teplo a vlhkost - proto se tak rády vyskytují právě na nohách. Přenášejí se kontaktem od nakažené osoby nebo při kontaktu s infikovaným prostředím. Nejčastěji si mykózu nehtů odneseme z koupaliště, veřejných sprch, saun nebo záchodu. Pokud už u vás plíseň nehtů propukla, je nezbytně nutné se právě takovým místům vyhýbat - omezíte tím nakažení ostatních lidí.

Onychomykóza má tendenci nacházet se u lidí s oslabenou imunitou. Mezi ně patří nejčastěji důchodci, diabetici a těhotné ženy. Někdy bývá nemoc nehtů ukazatelem závažnějších problémů.

Jak léčit plíseň nehtů

Při léčbě onychomykózy je nutné parazita úplně zlikvidovat a zabránit tak další infekci. Léčba plísně nehtů bohužel není krátkodobá záležitost a vyžaduje velkou spolupráci samotného pacienta.

Jednoduše řečeno, máme možnost bojovat s mykózou dvěma způsoby - lokálně (mastí, roztokem - Exoderil), nebo "vnitřně" užíváním léků, které se dostanou do krevního oběhu. Pro nejefektivnější a nejrychlejší výsledky se doporučuje zkombinovat oba způsoby naráz.  Vše záleží na velikosti postižení a doporučení odborníka.

Exoderil na plíseň nehtů

Exoderil je zástupce lokální léčby - jedná se o speciální krém, který se používá přímo na postižený nehet. Účinné látky tohoto krému pronikají přímo do nehtů, kde jsou schopny parazitující houby zničit. Tento přípravek je používán i při ostatních kožních problémech. Po aplikaci velice rychle zbavuje pacienta svědících pocitů a nastává úleva.

Jeho velká výhoda spočívá v tom, že nemá vedlejší účinky. Lze ho také volně kombinovat s ostatními přípravky proti plísním nehtů.

Exoderil můžete použít jak u dospělých tak u dětí. Zvýšenou pozornost věnujte nanášení krému a hlavně důkladnému umytí rukou po aplikaci. Krém se nesmí dostat do očí. Před koupí tohoto produktu, doporučujeme zjistit, jestli bude vhodný pro váš zdravotní problém.

Exoderil - roztok 10 ml akční poštovné: 39 Kč

výrobce: SANDOZ
dostupný bez předpisu

cena: 119 Kč skladem

Antimykotika pro vnitřní užití

Druhý způsob jak vyzrát na plíseň nehtů, je léčba perorálně (vnitřně). Při této léčbě pacient používá denně speciální léky, které mu do krevního oběhu dodají účinné látky. Tyto látky pak zabraňují parazitujícím houbám rozmnožování a působení na nehet. Poškozený nehet tedy nahradí nový a zdravý.

Průměrná doba, než se celý nehet úplně obnoví, bývá například u palce 6 - 12 měsíců. Nevýhoda léků pro vnitřní užití je možnost vedlejších účinků - je tedy nutné před užitím navštívit lékaře.

 

Jak se starat o poškozený nehet

Léčba mykózy vyžaduje velice šetrnou péči o postižené nehty. Odrůstající nehet je potřeba pilovat kvalitním pilníkem, který nehet ještě více neroztřepí a bude sterilní. Pro tyto účely můžeme doporučit skleněné pilníky, které mají rovnoměrnou brusnou plochu a dají se lehce sterilizovat. Na zastříhávání nehtu jsou potřeba kvalitní ostré nůžky nebo kleště, které nehet více nepoškodí.

Skleněné pilníky Bohemia Crystal

Prevence proti plísni nehtů

Plíseň nehtů na nohou se může často vracet. Především to bývá u lidí, kteří jsou na tyto onemocnění více náchylní.

Je tedy potřeba, postarat se o své nohy i po úspěšném boji s mykózou nehtů a neriskovat rychlý návrat.

 

Určitě nebude na škodu dodržovat několik tipů:

  • Nechodit bez bot v šatnách, saunách a veřejných sprchách
  • Udržovat nohy vždy v suchu a čistotě
  • Nepůjčovat si cizí obuv, či ručník
  • Pravidelně dezinfikovat své nohy/obuv
  • Nosit bavlněné ponožky, které zabraňují zapaření nohou
  • Používat kvalitní a sterilní pedikúrní nástroje

 

S pozdravem Jakub Říha